Onelee Destek Merkezi

Aşağıdan sorabilir veya aradığınızı girebilirsiniz!

Onelee kullanıcıları destek merkezi üzerinden, ticket sistemini kullanarak bize teknik destek kaydı oluşturabilirsiniz.
Onelee terminal bilgisayar kurulumu

Onelee Akıllı Muhasebe programlarına ağ üzerinden terminal bilgisayarlarınızı bağlayabilirsiniz.


Terminal bilgisayarları ana bilgisayara bağlamadan önce ana bilgisayarla üzerinde ayar yapmanız gerekmektedir.

1-) Güvenlik duvarından 1433 numaralı porta izin vermeniz gerekmektedir. nasıl yapılır...
2-) Microsoft SQL Server üzerindeki TCP/IP özelliğinin enable (aktif) olması gerekmektedir. nasıl yapılır...

Terminal bilgisayar kurulumunu başlatma

Programınızı bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırın. Kurulum sihirbazı ana ekranı geldiğinde terminal bilgisayar kur seçeneğini seçin. Bu seçenek size terminal bilgisayar kurulumunda yardımcı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir husus ana bilgisayar üzerinden herhangi bir dosya veya klasör paylaşmanıza gerek yoktur. Programınız ana bilgisayara ile iletişimi kendisi sağlamaktadır.

Not: Otomatik kuruluma geçmeyiniz.

Listeden ana bilgisayarınızı seçin

Ana bilgisayarınızı seçin ekrana çıktığında ağ üzerindeki bilgisayarlarınız listede görünür. Ana bilgisayarınızı listedeki bilgisayarlardan hangisi olduğunu tespit ettikten sonra ana bilgisayarınızı seçin. Programınız otomatik olarak ana bilgisayara bağlantı kurup bağlantı dosyanıza oluşturacaktır.

IP numarası ile ana bilgisayara bağlanma

IP numarası kullanarak programınızı ana bilgisayara bağlayabilirsiniz. Bağlantı yardımcısı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bağlantı yardımcısını tıkladıktan sonra önünüze açılan bağlantı yardımcısı ekranına gerekli bağlantı bilgilerini yazdıktan sonra bağlan butonu ile ana bilgisayara bağlantı kurabilirsiniz.

PROVIDER : Bağlantı Yapısı
ANA BİLGİSAYAR : ANA BİLGİSAYARINIZIN IP NUMARASI
SQL KULLANICI ADI : SA ( Microsoft Sql Kullanıcısı )
SQL ŞİFRESİ : 1244244 ( Değiştirmeniz önerilir )
VERİTABANI : ONEDB

Ana bilgisayardan yetki verme

Terminal bilgisayar bağlantısı işlemi gerçekleştikten sonra terminal bilgisayarların lisans bilgilerini okuyabilmesi için yapmanız gereken yetki ayarı vardır. Terminal bilgisayara lisans yetkisi verebilmemiz için lisans penceresindeki NETWORK seçeneğini tıklayın. Açılan Terminaller penceresinde ek kullanıcı sayınız kadar terminal lisansı yetkisi verme kutucu açılacaktır. Her bir kutucuk lisans yetkisi alacak bilgisayarları temsil eder. Lisans yetkisi alacak bilgisayarları açılır kutucuklardan seçtiğiniz taktirde terminal bilgisayarlara lisans yetkisini vermiş olursunuz.

Eğer kutucuklarda lisans alacak terminal bilgisayarlar görünmüyor ise; ağ bağlantısı ayarlarındaki güvenlik politikalarından kaynaklanıyor demektir. Herhangi bir ayar değiştirmeden terminal bilgisayarın adını ( bilgisayar adı ) kutucuğa yazabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus büyük harfler ile türkçe karekter kulanmadan yazmalısınız.

Bu bilgiler başkasına faydalı olabilir ?

Destek sistemimiz.

Destek ekibimizden yardım alabilir; aradığınız soruların cevaplarını sıkça sorulan sorularda bulabilirsiniz. Ayrıca videolu konu anlatımlarını izleyerek aradığınız soruların cevaplarına daha hızlı ve görsel desteklerle ulaşabilirsiniz.