Ana Sayfa › Online pazar yeri entegrasyonu
Online pazar yeri entegrasyonu

Onelee Profesyonel entegrasyon kobiler için üretilmiş gelişmiş bir sektörel muhasebe ve online pazar yeri entegrasyon programıdır.

Hemen indir

Online pazar yeri nedir ?

E-ticaret ile satış yapan işletmeler veya satış yapmaya başlayacak girişimcilerin sürekli önüne çıkan online pazaryeri entegrasyonu kritik bir noktada bulunmaktadır. Bunun öncesinde online pazar yeri ’nin ne demek olduğuna dair bir ön bilgi vermemizde fayda olacaktır. Online pazaryeri benzerlik açısından e-ticaret sitelerine benzer. Ayırıcı özellik olarak standart bir e-ticaret sitesinde müşteriler ve satıcı varken; online pazar yerlerinin kendi stoğu olmadığından bir nevi aracı bir sisteme benzemektedir. Bu tanıma en çok benzeyen ve yakından bildiğimiz n11.com, gittigidiyor.com,trendyol.com ve hepsiburada.com dur. Online pazar yerleri sayıları çok az olmasına rağmen e-ticaret altyapısından yapılan satışların büyük bir bölümünü kapsamaktadır.

Online pazar yerinin potansiyeli ?

E-ticaret ‘in muhteşem potansiyeli işletmelerin iştahını yeterince kabartmaktadır. Ancak yaptıkları kısa bir araştırmadan sonra masraflar, iş yükü ve personeller işletmelerin gözünü bir hayli korkutur. Bu konuda pek de haksızda sayılmazlar. Masrafları azaltmak için Online pazar yerlerinde satışa başlamak için ürün yüklemek ve ürün stoğunu kontrol altında tutmak gerektiğinden tüm kontrollerini kendi başlarına yapmak isterler. Bunu online pazar yerlerinin kendi panelleri üzerinden manuel olarak yapmaya çalışacaklardır. Bu işler için de bir veya birkaç personel gerekebilir. İlk başlarda kolay ve masrafsız göründüğünden işletme oluşabilecek maliyet yükünü görmez. Sonradan oluşacak maliyetleri de kaldırabilmesi mümkün olmayacaktır. E-ticaret’ e ilk defa giriyorsanız e-ticaret sizin için dibi görünmeyen kara bir kuyuya dönüşebilir.

Online pazar yerleri nasıl yönetilir ?

Tüm yapacağınız işler için her bir online pazar yerinin yönetim paneline girer ve her bir ürün için ayrı ayrı yükleme veya stok kontrolu sağlamak durumundasınız. Ayrıca her online pazar yerlerinin farklı bir yapısı olduğu için kontroller tam anlamıyla doğru bir şekilde sağlamalısınız. Yapılan satışların ardından stokların online pazaryeri entegrasyonu olmadan kontrol edilmesi ise neredeyse bir kaosa dönüşecektir. Birde fiziki mağazanız var ise online pazar yerinden satılan ürün; fiziki mağazanızdan önceden satılmış ise online pazar yerinden yaptığınız satışı iptal etmek zorunda kalırsınız. Bu sizin e-ticaretteki gelecek hayallerinize büyük bir sende vuracaktır. E-ticaretteki geleceğiniz için Onelee entegrasyon programı ile tanışmanın zamanı gelmiş demektir.

Onelee entegrasyon programı nasıl çalışır ?

Öncelikle Onelee entegrasyon programı kullanacak iseniz muhasebenizi de kontrol altına almanız demektir. Onelee hem muhasebe hem de entegrasyon programıdır. İkisinin bir arada olması maliyetler açısından büyük bir avantajdır. Aylık veya yıllık bir ödemesi olmadığından devam eden yıllarda ek bir maliyet olmayacaktır. Onelee entegrasyon programı ile;

Online pazar yerlerine ürün yükleme nasıl yapılır ?

Fiziki işletmenizdeki stoklardan veya dış veri alma (excell,XML vb) yoluyla herhangi bir dış kaynaktan ürünleri kendi stoğunuza çekebilirsiniz. Bu sayede online pazar yerlerine kolayca ürünleri yükleyebilir hale gelirsiniz. Onelee entegrasyon programı ürünlerin yükleme esnasında online pazar yerlerinin kendi yapılarına göre yükleyebilmeniz için kategori ve özellikleri girebileceğiniz ekranlar açar. Bu sayede online pazar yerinin kendi paneline girip düzenleme veya yükleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.
Örneğin n11.com'da de satışa açtığınız ürünlere özel seçenekler oluşturmak için program üzerinde oluşturduğunuz özel temaları kullanabilirsiniz. Temalardan bir seçim seçerek özel seçenekler otomatk oluşturulur. Örneğin ayakkabı için; renk, desen ve numara gibi seçenekleri tema olarak kaydedip ürün yüklerken bu temayı çağırabilirsiniz. Ürün yükleme tamamlandığında n11 üzerinde seçeneklerin oluştuğunu görürsünüz.

Tüm ürünleri aynı stoğa bağlama ?

Onelee entegrasyon programı aynı zamanda muhasebe programı olduğu için ürünlerinizi ana stok kalemine bağlayabilirsiniz. Bu sayede elinizdeki fiziki mevcut stoğu sanal mağazalarınız ile senkronize edebilirsiniz.

Faturalandırma ve sipariş nasıl yapılır ?

Online pazar yerlerinden gelen siparişler önce size bildirilir. Bildirimin neticesinde siparişi ekrana herhangi bir yere kayıt olmadan görüntüleyebilirsiniz. Görüntüleme penceresinde siparişteki müşteri ve ürün bilgileri görünür. Sipariş onayının ardından gelen sipariş veya siparişler onelee entegrasyon programına aktarılır. Siparişler aktarıldıktan sonra Faturalama ve Kargo süreci başlar. Faturaları ve kargo şablonlarını yazdırma sepetine eklediğinizde toplu olarak tüm kargo fişlerini ve faturalarınızı tek seferde yazdırırsınız. Eğer fatura ve sipariş fişleri ayrı yazıcılarda ise faturalar fatura yazıcısına siparişler ise sipariş yazıcısına gönderilir. Onelee entegrasyon programı aynı zamanda muhasebe programı olduğu için kendi işletmenizin faturalarını da yazdırabilirsiniz.

Muhasebe programı entegrasyonu nasıl yapılır ?

Onelee entegrasyon programı aynı zamanda gelişmiş bir muhasebe programı olduğu için başka bir entegrasyona veya muhasebe programına ihtiyaç duymazsınız. İçinde işletmeniz için kullanacağınız gelişmiş muhasebe modülleri ve raporlamalar vardır.

Müşteri soruları nasıl cevaplanır ?

Onelee entegrasyon programı online pazar yerlerinden gelen soruları size bildirir. Gelen soruları bildirimin üzerine tıklayarak cevaplayabilirsiniz.

Program görselleri
Entegre olduğumuz sanal mağazalar

Eğer hemen alttaki mağazalardan birkaçı veya hepsinde satış yapıyor iseniz Onelee Profesyonel Entegrasyon kullanabilirsiniz.

  • n11.com
  • gittigidiyor.com
  • hepsiburada.com
  • trendyol.com
  • eTicaret entegrasyon
  • wooCommerce entegrasyon